Käyntiosoite Terapiakeskus NorTher:

Norvan-Länsitie 343

96900 Saarenkylä

p.0500995484

Sijaintimme

 

Käyntiosoite Terveyspalvelu NorTher:

Hallituskatu 20 B  (2. kerros)

961oo Rovaniemi

p. 0505555077

Sijaintimme

 

Postiosoite:

NorTher Oy

PL 8

96101 ROVANIEMI

p. 050 5555 077

 

Laskutusosoiteet:

Verkkolaskuosoite: 003722062392

Verk.lask.operaattori: OpusCapita Solutions Oy

Operaattorin välittäjäntunnusE204503

 

Sähköpostilaskut: ostolaskut@norther.fi

Paperiset laskut:

NorTher Oy

PL 8,

96101 Rovaniemi

 

 

 

Yhteystiedot

 

NorTher Oy

norther@norther.fi

Y-tunnus 2206239-2

puh. 0505555077

 

Kuntoutusohjaus / neuropsykiatrinen valmennus:

 

Mika Toivonen

psykiatrinen sairaanhoitaja, kuntoutusohjaaja, liikunnanohjaaja

puh. 040 8677403

mika.toivonen@norther.fi

 

Psykoterapeutit:

 

Johanna Kelhä

Psykoterapeutti (YET)

p. 044 3379979

johanna.kelha@norther.fi

 

Eeva Riitta Kokkonen  (Lasten Omalääkäri JK Oy)

LT, lastenpsykiatri, psykoterapeutti (VET)

p. 045 8031718

eevariitta.kokkonen@gmail.com

 

Virpi Lyyra  (Tmi)

Psykologi, psykoterapeutti (perheterapeutti)  ja työnohjaaja. 

p. 0400 845836

virpi.lyyra@norther.fi

 

Eeva Maija Mylläri-Figuerola (SaludArte)

Psykiatri, kognitiivinen psykoterapeutti (YET)

p. 050 4601444

eeva-maija@norther.fi

 

Päivi Nuutinen (Tmi)

Sairaanhoitaja, psykoterapeutti (perhe- ja pariterapeutti). 

p. 040 7697104

paivi.nuutinen@pp6.inet.fi

 

Paula Tams (Tmi)

Sosiaalityöntekijä (YTM),  psykoterapeutti (ET)

p. 040 7324022

paula.tams@norther.fi

 

Anu Pallari  (Tmi)

Psykologi, psykoterapeutti  (ET perheterapeutti). 

p. 040 6757310

anu.pallari@norther.fi

 

Minna Wasenius

Psykologi, ratsastusterapeutti,

kognitiivinen psykoterapeutti (YET)
p. 0500  995 484

minna.wasenius@norther.fi

 

Puheterapeutit:

 

Johanna Ikonen (Tmi)

Puheterapeutti

044 3249991

johanna.ikonen@puheterapeutti.fi

 

Emma Ojaniemi

Puheterapeutti

044 7264570

emma.ojaniemi@norther.fi

 

Heidi Peuraniemi (Tmi)

Puheterapeutti

050 3626215

postia@puheterapeuttiheidi.fi

 

Mirja-Liisa Pulju (Rovaniemi, Posio)

Puheterapeutti

p. 040-1923070

mirja-liisa.pulju@norther.fi

 

Anna-Maija Vuolo (Sanaster Oy)

Puheterapeutti

p. 044-2451494

anna-maija.vuolo@norther.fi

 

Toimintaterapeutit:

 

Heini Hohti  (Rovaniemi, Tervola, Kemijärvi) 

Toimintaterapeutti AMK

p. 045-1892670

heini.hohti@norther.fi

 

Elena Huusko  (Rovaniemi, Salla, Sodankylä) 

Toimintaterapeutti AMK (harjoittelija)

p. 044-7264571

elena.huusko@norther.fi

 

Merja Kiviniemi (Rovaniemi, Kemijärvi )

Toimintaterapeutti AMK

p. 0400-971411

merja.kiviniemi@norther.fi

 

Sari Marttila (Rovaniemi, Sodankylä )

Toimintaterapeutti AMK

p. 040-1922433

sari.marttila@norther.fi

 

Sanni Mönkkönen  (Rovaniemi,  Kemijärvi, Salla) 

Toimintaterapeutti AMK

p. 045-6100680

sanni.monkkonen@norther.fi

 

Niina Lundman os. Partanen  (Rovaniemi, Kemijärvi,Salla )

Toimintaterapeutti  AMK

p. 040-1988319

niina.lundman@norther.fi

 

Heidi Kauppinen (Rovaniemi, Kemijärvi )

Toimintaterapeutti 

p. 040-1921261

heidi.kauppinen@norther.fi

 

 

Fysioterapeutit:

 

Sirpa Lehtinen-Bohm ( Tmi)

Fysioterapeutti, ratsastusterapeutti, lymfaterapeutti

p. 040-7642946

sirpa@norther.fi

 

Niina Suopela

Fysioterapeutti, (luontoavusteinen)

p. 040-1922236

niina.suopela@norther.fi

 

Ratsastuksen ohjaaja:

 

Riikka Niemi

p.040-7042667

riikka.niemi@norther.fi

 

Tallimestari:

 

Riikka Niemi

p.040-7042667

riikka.niemi@norther.fi

 

Hallinto:

 

Minna Wasenius

Hoidollinen esimies

p. 0500-995484

minna.wasenius@norther.fi

 

Sami Wasenius

Toimitusjohtaja

p. 050-5555077

sami.wasenius@norther.fi

 

 

 

Likiliike NorTher Oy